Resultat

Totalt alla löpare 2014

Förnamn Efternamn Startnummer   Tid   Klubb
             
Anton Nilsson 22 Male 00:29:05 1 IF Göta
Lars-Olof Gävert 21 Male 00:29:21 2 Set Sail IF / Forimp
Sören Persson 13 Male 00:30:08 3 IF Göta
Anders Frykblom 10 Male 00:31:34 4 Set Sail IF
Frida Michold 2 Female 00:32:41 1 Set Sail IF
Gunnar Michold 6 Male 00:33:00 5 Set Sail IF
Mona Hallberg 9 Female 00:33:39 2 Set Sail IF / Forimp
Mikael Mellerdal 16 Male 00:33:53 6 Arvika Friidrott
Tomas Hagstrand 35 Male 00:35:41 7 Kils OK
Per Öberg 29 Male 00:36:16 8 Stavnäs IK
Joachim Havimäki 26 Male 00:36:25 9 Sisu
Claus Mikkelsen 23 Male 00:37:04 10 Thermia 
Adam Fjaestad 34 Male 00:37:28 11 Set Sail IF
Patrik Westby 12 Male 00:37:33 12 Posten IF
Lukas Katvala 19 Male 00:38:21 13 OK Älgen
Tobias Katvala 20 Male 00:39:00 14 OK Älgen
Fredrik Holmgren 17 Male 00:39:34 16 Dotteviks IF
Peter Stawgren 14 Male 00:39:33 15 Stavnäs IK
Felicia Johansson 15 Female 00:40:03 3 Arvika Basket
Björn Salomonsson 33 Male 00:40:43 17 Arvika
Birgitta Nilsson 27 Female 00:41:27 4 Klässbol
Ann Robertsson 28 Female 00:42:02 5 Arvika Löparklubb
Mattias Axelsson 11 Male 00:43:08 18 Thermia
Jessica Wikström 25 Female 00:43:57 6 Torsby
Conny Wikström 24 Male 00:45:08 19 Torsby
Linus Malm 5 Male 00:46:47 20 Dotteviks IF
Linus Björk 32 Male 00:47:32 21 OK Älgen
Jonatan Wall 30 Male 00:49:20 22 Arvika
Maria Jansson 31 Female 00:49:20 7 OK Älgen
Annie Winblad 3 Female 00:50:28 8 Karlstad
Thomas Frisell 18 Male 00:50:47 23 Arvika SS
Per-Inge Lindgren 7 Male 00:52:12 24 Volvo
Ingrid Lindgren 8 Female 00:53:22 9 Volvo

 

 

2013 resultat 8,2 km

         
         
1 31,52 Christian Nilsson Set Sail
2 33,11 Gunnar Michold Set Sail
3 34,03 Thomas Juhlen IF Göta
4 34,38 Frida Michold Set Sail
5 34,56 Jonne Lövekvist Set Sail
6 35,25 Patrik Grundel Set Sail
7 38,02 Claus Mikkelsen Arvika
8 39,38 Tobias Larsson Arvika
9 39,52 Adam Fjaestad Arvika
10 40,05 Patrik Westby Postens IF
11 40,11 Viktor Eklund Set Sail
12 40,25 Maria Eriksson Set Sail
13 40,34 Jerry Lövgren Arvika
14 41,16 Sophia Rocsh Arvika
15 41,20 Andrej Rosch Arvika
16 42,34 Mathias Axelsson Västvärmlands OK
17 43,22 Jerry Orebjörk Volvo
18 43,27 Ida Randwiir Karlstad
19 43,56 Simon Karlsson Arvika
20 45,14 Maria Jacobsson Set Sail
21 46,57 Jonas Strömvall Brunskog
22 47,36 Matti Jokikokko Motala Aif
23 47,42 Christer Björkman Lersjöfors Jogging
24 50,02 Lotta Harju Karlstad
25 50,27 Esmeralda Peeters Arvika
26 52,19 Ingrid Lindgren Avik
27 56,32 Johan Kristoffersson Spring Åmål
         
         
28   Berhane Asefaw Arvika

2012 resultat 8,2 km

32,35 1 Thomas Juhlen IF Göta
32,46 2 Carl Söderqvist Arvika IS
32,53 3 Erik Nordlöf Set Sail IF
33,05 4 Henrik Olsson Väse
33,13 5 Kristian Magnusson Set Sail IF
33,24 6 Jonas Lövhaugen Lasse Stefanz
33,28 7 Gunnar Michold Arvika
34,28 8 Frida Michold Set Sail IF
34,31 9 Henrik Nilsson Set sail IF
34,32 10 Jonne  Lövkvist Set Sail IF
35,36 11 Niclas Malmbom Set Sail IF
35,58 12 Marcus Bohm Brunskog United
36,22 13 Petter Möller I2 IF Triathlon
36,32 14 Victor Rhöse Pilgrims
36,41 15 Viktor Kolberg Set Sail IF
37,31 16 Claus  Mickelsen Arvika
37,38 17 Hans Carlsson Set Sail IF
37,41 18 Urban Johansson Arvika Löparklubb
37,45 19 Mikael Wikman Arvika
37,56 20 Christoffer Åhslev Crossfit Karlstad
38,02 21 Tobias Katvala OK Älgen
38,06 22 Vesa Katvala OK Älgen
39,02 23 Örjan Larsson Torsby
39,05 24 Andreas Johansson Arvika
39,11 25 Anders  Gustavsson Arvika
39,12 26 Peter B. Odhammer Arvika
39,19 27 Stefan Larsson Torsby
39,58 28 André Brask Eda SKG
40,27 29 David Samuelsson Pilgrims
40,41 30 Lennart Andersson AVIK
41,03 31 David Wilhelmsson AIS
41,17 32 Mathias Axelsson VVOK
41,48 33 Kent Mossberg Set Sail IF 
42,28 34 Lars-Åke Sandelin Köla AIK
42,34 35 Florim Schihpu Folktandvården
42,44 36 Ann Robertsson Arvika Löparklubb
43,04 37 Charlotte Nilsson Skoghall
43,12 38 Per-Erik Fast AVIK
43,18 39 Ulf Dalsslåen Arvika
43,21 40 Arne Persson Sunne SLF
43,31 41 Anna Håkansson Eda SKG
43,32 42 Kenneth Sördell Köla AIK
43,57 43 Daniel Axelsson Set Sail IF
45,22 44 Björn Salomonsson MTK Fight Gym
45,57 45 Sverker Lindström Arvika
46,22 46 Ara Jarivan Folktandvården
46,34 47 Karin Olsson Åmotfors
46,53 48 Lina Mattisson Set Sail IF
47,14 49 Håkan Olofsson AVIK
47,24 50 Maria Jacobsson Set Sail IF
48,37 51 Jenny Karlsson Arvika
48,44 52 Christer Björkman Lesjöfors Jogging
49,16 53 Marie Sjökvist Set Sail IF
49,53 54 Emelie Sandelin Köla AIK
50,33 55 Malin Benzon Arvika
50,52 56 Marlene Axelsson Arvika
52,55 57 Lars Asker Malsjö Potatis
53,29 58 Christina Granqvist Arvika
53,32 59 Lars Noreén Arvika
53,36 60 Esmeralda Peeters Arvika
55,22 61 Ingrid Lindgren AVIK
57,55 62 Maud Bohman Arvika Simsällskap

2011 resultat 8,2 km

30,01 1 Hans Ahlberg Östersund
30,28 2 Andreas Blomgren Västvärmlands OK
30,58 3 Sören Persson IFGöta
31,29 4 Jonas  Eriksson SK BORE
32,29 5 Thomas Juhlén IFGöta
32,46 6 Gunnar Michold Arvika
33,18 7 Carl johansson AIS
33,54 8 Jonne Lövkvist Outside Adventure Sweden
33,58 9 Jonas Lövhaugen Torsby IF
34,04 10 Mona Hallberg IFGöta
34,16 11 Anders Frykblom Försvarsmakten/K3 IF
34,29 12 Mikael Mellerdahl Arvika
34,31 13 Heik Ohlsson Väse
35,06 14 Markus Bohm Arvika
35,16 15 Gert Larsson Avik
35,19 16 Per-Martin Appel Arvika
35,36 17 Peter  Lindmark ArvikaLöparklubb
36,09 18 Knut Erik Lier Asker Skiklubb
36,33 19 Kristian Magnusson Avik
37,52 20 Claas Mikkelsen Arvik
37,58 21 Pär Öberg Klässbol
37,58 22 Camilla Holgersson Arvika
38,13 23 Tomas  Björn Arvika
38,29 24 Jonas Rydstedt Avik
38,36 25 Bertil Andersson Arvika
38,43 26 Urban Johansson Arvika löparklubb
38,53 27 Viktor  Kohlberg Avik
39,12 28 Anders Solvin IFK Ås
39,44 29 Peter  Odhammer Arvika
39,50 30 Remy Brändefalk SIT RB FIGHT GYM
39,57 31 Andreas Kronqvist 0
40,00 32 Krister Skoglund Arvika
40,13 33 Gustav Arvidsson Arvika
40,41 34 Anders Gustavsson Avik
40,43 35 Maria Eriksson Arvika
40,48 36 Mathias Axelsson Västvärmlands OK
40,55 37 Tobias Larsson Arvika
41,15 38 Jerry Lövgren Kil
41,29 39 Morgan Johansson Torsby IF
42,27 40 AnnaKarin Norbäck Arvika
42,46 41 Ola  Lier Asker Skiklubb
43,23 42 Kristina Karlsson Avik
43,34 43 Lars-Åke Kronqvist 0
43,42 44 Stefan Bergqvist Team Norman
43,48 45 Karin Olsson Charlottenberg
43,54 46 Emil Lier Asker Skiklubb
46,47 47 Anders Larsson Åmotsfors
49,46 48 Anna Bryntesson Västvärmlands OK
49,47 49 Jonas Strömvall Brunskog
52,34 50 Maud Bohman Arvika
53,45 51 Ingrid Lindgren Avik
54,17 52 Eva Bremesjö Högerud
59,34 53 Maria Jacobsson Verken

 

2010 resultat 8,2 km (Kommer fler snart i listan nedan,82 startande)

1 L-O Gävert  (Magazinet 29,23) REKORDTID
2 Tomas Juhlen (IF Göta 31,16)
3 Leif Sjöström (IF Göta 32,33)
4 Anders Frykblom (Försvarsmakten 33,56)
5 Mona Hallberg IF Göta 34,11)
6 Peter Lindmark (Arvika 34,40)
7 Martin Johansson (Arvika 34,49)
8 Erik Nordlöf (Arvika 34,52)
9 Hans-Erik Andersson (IF Göta 35,18)
10 Dan Carlsson (IF Göta 35,21)

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.